*   AKCIJA: Granito plokštės kapo dengimui nuo 100€ už kv/m   *   Nuolaida paminklams ekspozicijoje iki 30%.   *

 

Jau daug kartų girdėjome - naudoti granitą, marmurą ar akmens imitacija? Kodėl turėčiau kurti ir pritaikyti natūralaus akmens gaminius - klausia dizaineriai ir architektai. Pateikiame keletą apsispręsti padėsiančių argumentų.

1. Išskirtinė gamtos dovana

Akmuo - gamtos sukurtas produktas, turintis individualias savybes, kurias Žemė formavo milijonus metų. Kiekviena akmens rūšis – unikali savo mineraline sudėtimi, savybėmis, formomis ir apdirbimo galimybėmis. Kaip statybinė ir apdailos medžiaga, užima neprilygstamą poziciją. Gali būti naudojamas bet kur ir su bet kuria kita.

2. Ekologiškas

Natūralaus akmens gavybos, gamybos ir perdirbimo ciklas reikalauja minimalių energijos sąnaudų, o gamyboje praktiškai nėra atliekų. Akmuo kaip medžiaga jau „pagaminta“ gamtos. Procese nėra naudojami energetiniai ištekliai statybinės medžiagos gamybai.Tereikia išgauti ir apdirbti pageidaujamos formos gaminį. Akmuo kasamas palyginti mažuose karjeruose nenaudojant sprogmenų. Nepanaudotos atliekos gali būti skaldomos ar malamos, gaminamos akmens masės plytelės, konglomerato gaminiai (lieto marmuro stalviršiai, palangės), trinkelės ir kt. Atliekant gavybos, gamybos ir perdirbimo ciklą neprarandama nieko.

3. Draugiškas aplinkai

Kaip ekologiškiausia pasaulyje statybinė medžiaga, akmuo neturi savyje sukaupęs jokių kenksmingų medžiagų, kurios galėtų sukelti žalą. Jis gali būti naudojamas visoje gyvenamojoje aplinkoje: tiek interjero, tiek eksterjero apdailoje. Akmuo atsparus ugniai ir degant šalia - neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Naudojant natūralaus akmens produktus nereikia jokių papildomų cheminių konservantų. Apsauginiam sluoksniui naudojami natūralūs aliejai.

4. Toks įvairus ir skirtingas

Jokia kita statybinė medžiaga nėra tokia turtinga spalvų ir raštų įvairove. Skirtingai apdorotas paviršius (šlifuotas, poliruotas, skaldytas, degintas, sendintas)  sukuria praktiškai neribotą asortimentą. Platus pasirinkimas leidžia architektams ir dizaineriams kurti projektus atspindinčius charakterį ir atmosferą bei tinkamai įvykdyti apdailos darbus pagal keliamus reikalavimus.

5. Individualiems poreikiams tenkinti

Natūralus akmuo išgaunamas blokais, vėliau pjaustomas pageidaujamo dydžio ir formos. Forma gali būti lengvai pritaikoma projekto reikalavimams. Šiuolaikiniai apdirbimo įrengimai, naudojami akmens apdorojimui, leidžia apdirbimo procesą pritaikyti klientų poreikiams.

6. Ilgaamžis

Daugelis statybinių medžiagų po keleto metų susidėvi, pasensta morališkai, nebetinka perdirbimui. Natūralus akmuo priešingai - įgauna gamtos žavesį, kuris nekenkia jo grožiui. Nemažai akmenų yra kaip geras vynas - su amžiumi tampa dar vertingesnis.. Be to, akmens apdailą ir gaminius paprasta ir nebrangu išlaikyti bei atnaujinti. Tinkamai projektuojant, statant, vykdant apdailos darbus akmuo galidžiugintii tūkstančius metų.

7. Trimatis

Iš akmens galima išgauti bet kokią pageidaujamą formą: rutulio, kvadrato, plokštumos ir pan. Matę akmens karnizus, kolonas, portalus ar nišas tikrai įvertins estetinius rezultatus, o vykdantys fasadų apdailos darbus užtikrins, kad tai tvirtas ir ilgaamžis sprendimas.

8. Kainos ir kokybės santykis

Nepriklausomi tyrimai parodė, kad jei statybos medžiagų kaina skaičiuoti per 30 ar daugiau metų prizmę, akmuo yra ne brangesnis nei panašios sintetinės medžiagos. Santykinai įsigijimo sąnaudas kompensuoja medžiagos priežiūros ir atnaujinimo nedideli kaštai, ilgaamžiškumas.

9. Puikios savybės

Natūralus akmuo yra labai geras šilumos laidininkas. Akmens fasadai sugeria saulės šilumą. Taip išvengiamas nepageidaujamas pastato perkaitinimas. Bandymai parodė, kad oro kondicionavimui panaudojama kur kas mažiau energijos, nei pastatui su stiklo fasadu (100 - 150 kWh /m2 ir 300 -700 kWh /m2).

10. Tvirtas

Didelis atsparumas gniuždymui būdingas daugeliui akmens rūšių. Tai yra geriausia medžiaga grindų dangai – tvirta ir ilgaamžė. Išklotos granito grindys, net ir po keleto dešimtmečių neturės beveik jokių nusidėvėjimo požymių.